Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start O nas Zostań wolontariuszem Szczytu Klimatycznego COP24!

Zostań wolontariuszem Szczytu Klimatycznego COP24!

Zostań wolontariuszem Szczytu Klimatycznego COP24!

zdjęcie przekazane przez United Nations Volunteers

 Zostań wolontariuszem Szczytu Klimatycznego COP24!

Urząd Miasta Katowice zaprasza studentów i doktorantów Politechniki Śląskiej, którzy interesują się zagadnieniami dotyczącymi klimatu i ochrony środowiska i chcą stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości, do dołączenia do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej, które już w grudniu odbędzie się w Katowicach.

Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Do Katowic przybędzie 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów, by obradować w celu wyznaczenia najważniejszych kierunków ochrony klimatu. W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu. Szczegółowe informacje o konferencji na stronie www.cop24.katowice.eu oraz www.cop24.gov.pl.  

Osoby zainteresowane udziałem w wolontariacie podczas COP24 powinny wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny pod adresem: http://katowice.eu/Strony/Wolontariat-COP24.aspx,
a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15 października.

Koordynatorem współpracy pomiędzy Politechniką Śląską i Urzędem Miasta Katowice w ramach działań związanych ze Szczytem Klimatycznym jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (AIP) Politechniki Śląskiej.

Dla osób zainteresowanych udziałem w wolontariacie w siedzibie AIP (ul. Banacha 7) odbędzie się na 10 października br. o godz. 15.00 spotkanie informacyjne z p. Mileną Skupień – Lisgarten, Koordynatorką wolontariatu COP24 Urzędu Miasta Katowice.