Jesteś w: Start Zaproszenie do projektu "Absolwent Bez Barier"

Zaproszenie do projektu "Absolwent Bez Barier"

W związku z realizowanym projektem ,,Absolwent bez barier” (odbywającym się od 1.10.2017 do 31.03.2019 r.), organizowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie zwraca się do osób zainteresowanych inicjatywą skierowaną dla osób niepełnosprawnych do wzięcia udziału w projekcie, który ułatwi im wejście na rynek zawodowy, zgodny z kwalifikacjami oraz zainteresowaniami.

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział osoby z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności, zarówno studenci ostatniego roku oraz absolwenci, którzy ukończyli studia 2 lata temu lub wcześniej. Program obejmuje zaplanowanie i wdrożenie ścieżki kariery do 120 osób na terenie 7 województw: dolnośląskiego, śląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego. Dodatkowo, w ramach projektu przygotowano dla kandydatów:

• Profesjonalne szkolenia,
  • Możliwość dofinansowania studiów podyplomowych na uczelniach wyższych,
  • Płatnych staży,
  • Wsparcie psychologa oraz doradcy zawodowego na każdym etapie projektu,
  • Możliwość uzyskania dotacji na rozwinięcie własnej działalności gospodarczej.

Stowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zaprasza również osoby, które chciałyby pomóc podczas tworzenia inicjatywy na zasadzie wolontariatu, którego celem będzie motywowanie oraz wspomaganie beneficjentów. Wolontariuszem może zostać każda osoba, chcąca przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego dla drugiej osoby oraz taka, która lubi dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Zachęcamy do kontaktu:
Aleksandra Chichłowska - Doradca zawodowy/Koordynator projektu:
tel. 666 037 680, mail: aleksandra.chichlowska@sawsb.wroclaw.pl

Joanna Szczygieł - Psycholog/Koordynator merytoryczny:
tel. 604 768 690, mail: joanna.szczygiel@sawsb.wroclaw.pl