Jesteś w: Start OFERUJEMY URZĄDZENIA WSPOMAGAJĄCE DLA STUDENTÓW SŁABOSŁYSZĄCYCH (SYSTEMY FM)

OFERUJEMY URZĄDZENIA WSPOMAGAJĄCE DLA STUDENTÓW SŁABOSŁYSZĄCYCH (SYSTEMY FM)

Informujemy, że Politechnika Śląska zakupiła 5 zestawów systemów FM umożliwiających poprawę odbioru informacji na zajęciach.  Odbiorniki FM współpracują z większością aparatów słuchowych wyposażonych w cewkę. Zestaw FM firmy Phonak składa się z odbiornika MyLink i nadajnika Inspiro z mikrofonem, którego używa wykładowca. Odbiór głosu wykładowcy w dużych salach wykładowych często sprawia trudności osobom korzystającym z aparatów słuchowych. System FM pozwala na bezprzewodową transmisję głosu wykładowcy bezpośrednio do odbiornika współpracującego z aparatem słuchowym lub słuchawkami, co znacząco poprawia jakość odbioru i zrozumienia wykładu. Zapraszamy osoby słabosłyszące do kontaktu z Biurem ds.Osób Niepełnosprawnych:

BON
ul.Akademicka 16
Gliwice
sala 14
e-mail bon@polsl.pl

Sprzęt będzie wypożyczany do indywidualnego użytku na czas studiów zgodnie z zapotrzebowaniem studentów.

Zakup sprzętu został dofinansowany w ramach programu PITAGORAS 2007 Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).