Jesteś w: Start ANDRZEJKI 2009

ANDRZEJKI 2009

Studenci wspólnie z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych zorganizowali zabawę andrzejkową. W zabawie wzięło udział trzydzieści osób. Chcąc połączyć – po raz kolejny – przyjemne z pożytecznym, zabawę poprzedzono szkoleniami „Zastosowanie technologii wspomagających w edukacji studentów niepełnosprawnych” oraz „Asertywność – umiejętność wyrażania własnych przekonań i bycia sobą niezależnie od oczekiwań innych ludzi”, które odbyły się na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Polsl. Po zakończonych szkoleniach uczestnicy udali się do pobliskiego Klubu Studenckiego „Kropka”, by tam – wreszcie – móc świętować Andrzejki.
Dzięki zaangażowaniu organizatorów i zaproszonych gości klub szybko zmienił swój wystrój. Rozwieszono kolorowe balony, ustawiono stoliki, a nawet... zaaranżowano mały bar sałatkowy. Warto dodać, że serwowane w nim sałatki i kanapki przygotowali sami uczestnicy imprezy, wykazując się przy tym swoimi kulinarnymi talentami.
Wreszcie nadszedł czas na oczekiwane przez wszystkich wróżby andrzejkowe: lano więc wosk na wodę, a z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano – odwołując się do wyobraźni, skojarzeń i nierzadko poczucia humoru zebranych – przyszłość; przekładano buty, aby wywróżyć sobie czas zamążpójścia, przekłuwano także tekturowe serce, by poznać imię przyszłego ukochanego bądź ukochanej. Kiedy wróżby dobiegły końca, rozpoczęła się zabawa taneczna do białego rana, przerywana raz po raz konkursem karaoke, który cieszył się wśród uczestników ogromnym zainteresowaniem.
Dobre humory, uśmiechy na twarzach i wspaniała atmosfera – po raz kolejny – pokazały, że warto organizować razem podobne przedsięwzięcia w przyszłości.