Jesteś w: Start O nas

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych - Dział Spraw Studenckich i Kształcenia

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych na Politechnice Śląskiej funkcjonuje od 1 lipca 2008 roku i jest częścią Działu Spraw Studenckich i Kształcenia. Biuro podlega Prorektorowi ds. Spraw Studenckich i Kształcenia.

Naszym celem jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na zasadzie równych szans, oraz stwarzanie studentom i doktorantom Politechniki Śląskiej, będącymi osobami niepełnosprawnymi pełnego udziału w procesie kształcenia. Nasze usługi kierujemy także do osób które, nie posiadają stopnia niepełnosprawności, lecz ich stan zdrowia utrudnia prawidłowy proces kształcenia. Usługi BON skierowane są również do kandydatów na studia z niepełnosprawnością i problemami zdrowotnymi, oraz w zakresie informacyjnym i doradczym również do pracowników dydaktycznych i administracyjnych Politechniki Śląskiej. Z usług BON mogą korzystać wszyscy niepełnosprawni studenci bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności.

BIURO DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

mgr Grażyna Maszniew - Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych

mgr Anna Nogieć - pracownik Biura
mgr Agnieszka Tęcza - pracownik Biura

mgr inż. Amadeus Jagieła- Zając -  Rzecznik ds. Osób z Niepełnosprawnościami

tel. 32 237 23 50  (pon.-pt. 9:00-14:00)
e-mail: bon@polsl.pl

www.facebook.com/bonpolsl/

Bezpośredni kontakt z Pełnomocnikiem Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych:
tel. 32 237 10 79 (pon.-pt. 7:00-15:00)
e-mail: grazyna.maszniew@polsl.pl

DYŻURY W BIURZE DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W roku akademickim 2018/2019 dyżury odbywają się:

•    w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" Gliwice, ul. Pszczyńska 85 (wejście od strony Lidla) pokój 3 (pierwsze piętro - w budynku znajduje się winda )- od poniedziałku do piątku  w godzinach 9:00-14:00
  •    na Wydziale  Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, Katowice ul. Krasińskiego 8, pokój 053 (BKS) - poniedziałek w godzinach 8:30 - 13:30
  •    na  Wydziale Organizacji i Zarządzania, Zabrze ul. Roosevelta 26, budynek B, pokój 014  -  środa w godzinach 8:00 - 13:30

Serdecznie zapraszamy!!!

DYŻURY DLA OSÓB SKŁADAJĄCYCH WNIOSKI O STYPENDIUM SPECJALNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wnioski o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych należy składać w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych do 5. dnia miesiąca, od którego stypendium ma być wypłacone w danym semestrze. Student/doktorant obowiązany jest dołączyć do wniosku orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez właściwy organ.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko"
Gliwice, ul. Pszczyńska 85 (wejście od strony Lidla)
pokój 3 (pierwsze piętro - w budynku znajduje się winda)

KONSULTACJE RZECZNIKA DS. OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI:

wtorek – 14:00-17:00

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE: (dla wszystkich studentów i doktorantów Politechniki Śląskiej)

poniedziałki – 17:00-20:00
wtorki – 17:00-20:00
soboty – 9:00-15:00

UWAGA !!!: Na konsultacje należy zabrać aktualną legitymacje.

Zapisy mailowo lub telefonicznie (dane powyżej).